Przeskocz do treści

Tutoriale

SketchUp: Podstawy LayOut

SketchUp: Podstawy LayOut

LayOut jest programem, który instaluje się wraz ze SketchUp. Mimo, że jest oddzielną aplikacją to współpracuje ze SketchUp do tego stopnia, że gdy dokonamy jakichś zmian w projekcie SketchUp, dla którego dokumentacja w LayOut jest już gotowa, to zmiany zostaną w niej naniesione. Poznaj LayOut bliżej!

Praca z plikiem SketchUp w LayOut

Praca z plikiem SketchUp w LayOut

Gdy w SketchUp masz ustawione sceny, które chcesz pokazać w LayOut to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z tak przygotowanego pliku wykonać dokumentację techniczną.

Jak przygotować plik SketchUp pod LayOut?

Jak przygotować plik SketchUp pod LayOut?

Z tego odcinka dowiesz się jak przygotować swój plik pod LayOut. Dowiedz się o czym należy pamiętać, aby praca pomiędzy LayOut a SketchUp nie sprawiała kłopotów.

SketchUp: Wymiarowanie w LayOut

SketchUp: Wymiarowanie w LayOut

Wymiarowanie projektów stworzonych w SketchUp najlepiej wykonać w LayOut czyli aplikacji, która instaluje się od razu ze SketchUp. Z tego tutorialu dowiesz się w jaki sposób skonfigurować wymiary w LayOut oraz jak je zapisać do albumu z kształtami by móc z nich skorzystać w kolejnych projektach.

Bezpłatna nauka projektowania 3D w SketchUp i V-Ray dla SketchUp

Znajdziesz tutaj materiały edukacyjne, które umożliwiają samodzielne dokształcanie się! Zacznij przygodę ze SketchUp i V-Ray dla SketchUp z naszymi tutorialami. To samouczki, w których wraz z trenerem krok po kroku będziesz testował kolejne narzędzia i funkcjonalności obu programów. Rozpoczęcie nauki projektowania i modelowania 3D, a także tworzenia fotorealistycznych wizualizacji od tutoriali to sprawdzona metoda. Zanim wybierzesz się na nasze szkolenia możesz śmiało zacząć od tutoriali. Będą one również świetnym uzupełnieniem Twojej wiedzy po naszych kursach SketchUp, jak i V-Ray dla SketchUp.


Tutoriale SketchUp

Jak zainstalować program do projektowania 3D SketchUp? Odpowiedź znajdziesz wśród naszych tutoriali. To materiał wideo z dokładnymi instrukcjami, które zdecydowanie ułatwiają naukę obsługi tego oprogramowania. Dzięki niemu przyswoisz:

- wybrane narzędzia SketchUp,
- obracanie modeli w SketchUp,
- instalowanie rozszerzeń do SketchUp,
- skróty klawiaturowe do programu,
a także wiele innych funkcjonalności, niezbędnych do codziennej pracy z tym oprogramowaniem do projektowania 3d.

Zacznij od tutoriali, by przejść do konkretnych szkoleń z podstaw pracy w SketchUp, jak i zaawansowanych metod projektowania. W bogatym zestawieniu tutoriali znajdziesz wiele przydatnych wskazówek i porad, dzięki którym w przyszłości Twoja praca z oprogramowaniem będzie dużo łatwiejsza. Wybierając się na kurs SketchUp, dzięki pomocy naszych tutoriali możesz przygotować się na poznanie wszystkich funkcjonalności i narzędzi tego programu 3D.


Tutoriale V-Ray dla SketchUp

Wśród przygotowanych samouczków w postaci tutoriali nie brakuje materiałów wideo odnoszących się do pracy z silnikiem renderującym V-Rady dla SketchUp. Zaczynając od instalacji oprogramowania przez rozwiązywanie problemów z renderingiem, warto przejrzeć instrukcje zawarte w nagraniach. Ponadto znajdziesz w nich materiały, w których poruszamy kwestie wykorzystywania świateł w wizualizacjach oraz temat ich fotorealizmu. Tutoriale to praktyczna wiedza, która pomogła już niejednej osobie wykonać profesjonalny rendering.


Tutoriale SketchUp LayOut

Skupiając się na pozostawieniu praktycznych wskazówek dotyczących pracy w SketchUp, jak i V-Ray dla SketchUp nie zapomnieliśmy również o LayOut. To przydatna aplikacja, z której pomocą wykonasz niejedną dokumentację techniczną do wcześniej stworzonego projektu. Kurs z LayOut pomoże Ci dobrze zapoznać się z zasadami jej działania i poszczególnymi funkcjonalnościami, a po dodatkową dawkę wiedzy możesz sięgnąć zaglądając do tutoriali, które zawierają materiał edukacyjny dotyczący SketchUp LayOut.