Przeskocz do treści

Tutoriale

Szkło w V-Ray

Szkło w V-Ray

Problem ze szkłem w V-Ray? Z tego tutorialu dowiesz się jak stworzyć szkło w V-Ray dla SketchUp, na co zwrócić uwagę przy jego tworzeniu oraz czego unikać.

Wbudowane materiały V-Ray

Wbudowane materiały V-Ray

V-Ray w wersji 4 czyli Next posiada wbudowaną bibliotekę gotowych do użycia materiałów. W tym tutorialu przybliżamy jej działanie.

Głębia ostrości

Głębia ostrości

Głębia ostrości, poza wyborem kadru i ostrości, to jeden z najważniejszych środków wyrazu. Jeśli chcesz dodać swoim wizualizacjom filmowy efekt rozmytego szkła.

Batch Render - renderowanie kilku scen

Batch Render - renderowanie kilku scen

Model gotowy, światła ustawione, a musisz wykonać kilka wizualizacji w wysokiej jakości. Jak włączyć render kilku wizualizacji jedna po drugiej aby działał automatycznie?

Błędy przy renderingu w V-Ray dla SketchUp

Błędy przy renderingu w V-Ray dla SketchUp

Przy pracy z V-Ray mogą pojawić się nieoczekiwane trudności takie jak np. przeskalowana tekstura względem widoku w SketchUp czy materiał, który renderuje się na szaro zamiast w kolorze. Jak sobie z tym poradzić?

Rendering w chmurze Chaos Cloud

Rendering w chmurze Chaos Cloud

Rendering, który trwa godzinami, a jest potrzebny "na już" to nic przyjemnego. Możesz ten proces przyspieszyć inwestując w komputer o większej mocy obliczeniowej lub skorzystać z Chaos Cloud czyli renderingu w chmurze.

V-Ray Swarm: Jak skonfigurować?

V-Ray Swarm: Jak skonfigurować?

Swarm to funkcja programu V-Ray, która pozwala uruchomić rendering sieciowy, co przyspiesza proces renderowania, ponieważ ten odbywa się na kilku komputerach.

V-Ray: Postprodukcja w Photoshop

V-Ray: Postprodukcja w Photoshop

Postprodukcja, czyli w naszym przypadku obróbka surowego "obrazka" z V-Ray może odbywać się z poziomu okna renderingu ale i z poziomu zewnętrznej aplikacji do obróbki zdjęć np. Photoshop.

V-Ray nie renderuje - co zrobić?

V-Ray nie renderuje - co zrobić?

Klikasz w render i nic się nie renderuje? Jak często stajesz przed takim problemem?

Instalacja programu V-Ray dla SketchUp

Instalacja programu V-Ray dla SketchUp

Instalacja programu V-Ray będzie możliwa po zainstalowaniu SketchUp na komputerze.

Bezpłatna nauka projektowania 3D w SketchUp i V-Ray dla SketchUp

Znajdziesz tutaj materiały edukacyjne, które umożliwiają samodzielne dokształcanie się! Zacznij przygodę ze SketchUp i V-Ray dla SketchUp z naszymi tutorialami. To samouczki, w których wraz z trenerem krok po kroku będziesz testował kolejne narzędzia i funkcjonalności obu programów. Rozpoczęcie nauki projektowania i modelowania 3D, a także tworzenia fotorealistycznych wizualizacji od tutoriali to sprawdzona metoda. Zanim wybierzesz się na nasze szkolenia możesz śmiało zacząć od tutoriali. Będą one również świetnym uzupełnieniem Twojej wiedzy po naszych kursach SketchUp, jak i V-Ray dla SketchUp.


Tutoriale SketchUp

Jak zainstalować program do projektowania 3D SketchUp? Odpowiedź znajdziesz wśród naszych tutoriali. To materiał wideo z dokładnymi instrukcjami, które zdecydowanie ułatwiają naukę obsługi tego oprogramowania. Dzięki niemu przyswoisz:

- wybrane narzędzia SketchUp,
- obracanie modeli w SketchUp,
- instalowanie rozszerzeń do SketchUp,
- skróty klawiaturowe do programu,
a także wiele innych funkcjonalności, niezbędnych do codziennej pracy z tym oprogramowaniem do projektowania 3d.

Zacznij od tutoriali, by przejść do konkretnych szkoleń z podstaw pracy w SketchUp, jak i zaawansowanych metod projektowania. W bogatym zestawieniu tutoriali znajdziesz wiele przydatnych wskazówek i porad, dzięki którym w przyszłości Twoja praca z oprogramowaniem będzie dużo łatwiejsza. Wybierając się na kurs SketchUp, dzięki pomocy naszych tutoriali możesz przygotować się na poznanie wszystkich funkcjonalności i narzędzi tego programu 3D.


Tutoriale V-Ray dla SketchUp

Wśród przygotowanych samouczków w postaci tutoriali nie brakuje materiałów wideo odnoszących się do pracy z silnikiem renderującym V-Rady dla SketchUp. Zaczynając od instalacji oprogramowania przez rozwiązywanie problemów z renderingiem, warto przejrzeć instrukcje zawarte w nagraniach. Ponadto znajdziesz w nich materiały, w których poruszamy kwestie wykorzystywania świateł w wizualizacjach oraz temat ich fotorealizmu. Tutoriale to praktyczna wiedza, która pomogła już niejednej osobie wykonać profesjonalny rendering.


Tutoriale SketchUp LayOut

Skupiając się na pozostawieniu praktycznych wskazówek dotyczących pracy w SketchUp, jak i V-Ray dla SketchUp nie zapomnieliśmy również o LayOut. To przydatna aplikacja, z której pomocą wykonasz niejedną dokumentację techniczną do wcześniej stworzonego projektu. Kurs z LayOut pomoże Ci dobrze zapoznać się z zasadami jej działania i poszczególnymi funkcjonalnościami, a po dodatkową dawkę wiedzy możesz sięgnąć zaglądając do tutoriali, które zawierają materiał edukacyjny dotyczący SketchUp LayOut.